Z informacji w Rządowym Centrum Legislacji wynika, że Rada Ministrów musi nanieść poprawki do nowego Prawa wodnego, które potem czeka przeprawa przez Sejm. Zmieni się m.in. zapis o podwyżkach opłat za wodę, które zablokowała premier Beata Szydło.

20070907_sejm_rp_100B5000-690x517

 

W czwartek, 9 listopada na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się wyciąg z protokołu ustaleń nr 38/2016 posiedzenia Rady Ministrów w dniu 18 października 2016 r.

 

Publikacja nie wnosi właściwie żadnych nowych bądź przełomowych informacji w sprawie nowego Prawa wodnego. W protokole czytamy, że ministrowie chcą wprowadzić poprawki, przekazać do akceptacji pozostałym członkom Rady i następnie oddać do prac Sejmu.

 

W świetle pkt 4. ppkt 1. dokumentu, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy Prawo wodne z autopoprawkami oraz zgłoszonymi w toku posiedzenia uwagami.

 

Protokół jednocześnie potwierdził, że stawki opłat środowiskowych za pobór wody pozostaną na poziomie roku 2016. O tym fakcie poinformował w październiku Rafał Bochenek, rzecznik rządu. – Zgodnie z osobistą decyzją pani premier nie będzie żadnych podwyżek opłat za wodę, obowiązywać będą takie same opłaty jak w 2016 r. – zarówno te dotyczące przedsiębiorców, jak i konsumentów – powiedział PAP Rafał Bochenek po październikowym posiedzeniu Rady Ministrów. Jednak do tej pory żaden dokument nie zaktualizował ustawy o taki zapis.

 

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Powrót

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Nie prawidłowy format telefonu
Nieprawidłowy format adresu e-mail

RETENCJAPL Sp. z o.o.

Grunwaldzka 411

80-309 Gdańsk

NIP: 584-274-32-99

Paulina Zabrocka

Specjalista ds. marketingu

Magdalena Pielacha

Project Manager